Zalety namiotu dachowego

Zalety namiotów dachowych dla wielu wczasowiczów często przewyższają wszelkie wady. Zobaczmy, dlaczego ludzie kochają namioty na dachu.


Bezpieczeństwo
Dzika przyroda jest mniejszym zagrożeniem, gdy śpisz wysoko w namiocie na dachu. Węże, krokodyle, niedźwiedzie, wilki i wiele innych osób nie będzie miało dostępu do Twojego penthouse’u na świeżym powietrzu.
Trzyma niektóre owady z dala od twojego namiotu
Przerażające pełzające owady, takie jak skorpiony, mrówki i pająki, będą miały trudności z wejściem do twojego namiotu. Nienawidzę czuć się, jakby coś czołgało się po moim namiocie lub w śpiworze.
Jeśli ich potrzebujesz, omówiliśmy sposoby na utrzymanie owadów z dala od twojego namiotu.

Wytrzymały
Namioty dachowe to namioty 3-sezonowe lub 4-sezonowe wykonane z powlekanego płótna denier, które jest odporne na żywioły. Materiał ten jest wodoodporny, odporny na promieniowanie UV i pleśń.
Płótno Denier wraz z wytrzymałą aluminiową konstrukcją nośną tworzy bardzo wytrzymały namiot, który zapewni dziesięciolecia użytkowania przy odpowiedniej pielęgnacji.


Komfort
Namioty na dachu mają siatkowe okna i drzwi do wentylacji i zazwyczaj wyposażone są w materac piankowy o dużej gęstości, który zapewnia wygodny sen. Niektóre mają nawet okno z widokiem na niebo w dachu, które zapewnia dodatkowe światło w ciągu dnia i relaksujący widok na gwiazdy w nocy.


Możliwość rozbudowy
Potrzebujesz więcej miejsca? Niektóre namioty dachowe z miękką powłoką mają aneksy, które można dodać, a markizy mogą być używane w wersji z miękką lub twardą powłoką, aby uzyskać dodatkowy cień.


Łatwa konfiguracja
Rozłożenie namiotu na dachu i rozłożenie go nie może być prostsze ani szybsze i zajmuje tylko jedną osobę. Jeśli masz aneks, jego założenie również nie trwa długo.
Rozbijając obóz, nie musisz nawet ścielić łóżka. Materac piankowy składa się do środka. Rozbijanie obozu na cały dzień? W środku też zostaw swoją pościel. Zaoszczędzi miejsce w Twoim pojeździe.

Obozuj w dowolnym miejscu
Skalista, błotnista lub inna niesprzyjająca ziemia nie stanowi problemu, tak jak w przypadku namiotu naziemnego. Nie ma znaczenia, czy jesteś na lądzie, na kempingu, czy na parkingu, jeśli znalazłeś miejsce do zaparkowania, znalazłeś miejsce na rozstawienie namiotu na dachu.


Mobilność
Namiot na dachu jest znacznie mniej obciążony. Pozwalają ci udać się w miejsca, o których mogłeś tylko pomarzyć z namiotami z przyczepami, przyczepami kempingowymi, przyczepami podróżnymi i kamperami, zwłaszcza jeśli masz terenowy 4 × 4.


Pasuje do prawie każdego pojazdu!
Namioty dachowe i 4×4 to świetne małżeństwo, ale pasują do prawie każdego pojazdu. Są nawet namioty dachowe, które pasują do samochodów kompaktowych.
Ciężarówka, rodzinny sedan, SUV, kompakt… Można je również zamontować na przyczepach. Wszystko czego potrzebujesz to odpowiedni bagażnik dachowy do ich zamontowania. Namioty dachowe są cięższe niż przeciętny namiot naziemny, więc mogą być potrzebne bagażniki dachowe z rynku wtórnego, takie jak te firmy Yakima i Thule, aby pomieścić dodatkowy ciężar.
Zastanawiasz się, czy dach lub bagażnik dachowy Twojego pojazdu wytrzyma ciężar namiotu na dachu? Większość samochodów może ze względu na wymogi bezpieczeństwa producenta, ale powinieneś sprawdzić zalecenia producenta.


Przetrwanie burz
Istnieją namioty dachowe z miękką i twardą skorupą. Wersje z twardą skorupą zapewniają lepszą ochronę w złych warunkach pogodowych, chociaż obie wersje są wodoodporne i wykonane z mocniejszych i cięższych materiałów niż przeciętny namiot naziemny.
Namioty na dachu są nie tylko wodoodporne, ale są w stanie wytrzymać silne wiatry, a dzięki namiotowi na dachu nie musisz się martwić o wodę z ulewnych deszczy, które zbierają się i zalewają Twój namiot. Zaspy śnieżne też są mniejszym problemem, ale proszę nie obozować w śnieżycy.
Szukaj schronienia podczas silnych burz. Należy ich unikać, tak jak powinny we wszystkich sytuacjach na kempingu.


Widok
Masz swój własny mobilny domek na drzewie z pięknymi widokami, których nie można uzyskać w namiotach naziemnych. Niezależnie od tego, czy jest to widok na góry, jezioro, ocean rzeki, czy wzniesienie nad poszyciem lasu, pokochasz widok z góry.

Tańsze niż alternatywy
Czy chcesz przenieść się z namiotu naziemnego do czegoś lepszego? Namioty dachowe są tańsze niż przyczepy kempingowe, przyczepy turystyczne i kampery. Zapewniają mobilność i kilka przydatnych ulepszeń za ułamek ceny.
Aby zwiększyć pojemność, wydajność i wygodę, dodaj do swojego pojazdu kilka systemów szuflad, prowadnice lodówki i ładunku oraz elektryczną lodówkę.


Więcej miejsca w pojeździe
Po zamontowaniu namiotu na dachu będziesz mieć więcej miejsca w środku dla swojej rodziny, przyjaciół i niezbędnego sprzętu kempingowego.
Jedną rzeczą, o której należy pamiętać, przynosząc te dodatkowe rzeczy, jest zabezpieczenie sprzętu kempingowego przed kradzieżą. Możesz spakować swój sprzęt, jeśli wyjedziesz na cały dzień z kempingu. Na pewno będziesz musiał rozbić namiot na dachu. Nie możesz jeździć z tym rozwiniętym na górze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *