Czy po powodzi powinienem zaopatrzyć się w osuszacz do piwnicy?

Powódź, zalanie, awaria instalacji to jedna z najgorszych rzeczy, jakie mogą kiedykolwiek przydarzyć się Twojej piwnicy. Wilgoć może powodować zapach stęchlizny, przebarwienia i wilgoć, ale to zalanie zadaje ostateczny cios. Nie tylko zalewa piwnicę wodą, ale także niszczy twoje rzeczy. Koszty naprawy mogą sięgać kilku tysięcy dolarów, w zależności od nasilenia powodzi.
Kiedy deszcze zaczynają mocno padać, jak to zwykle bywa na wiosnę, kanalizacja publiczna zostaje zalana, a nadmiar wody szuka miejsca, do którego można się udać. Ale to nie jedyna przyczyna powodzi. Kondensacja, nieszczelne rury i penetracja podpowierzchniowa mogą spowodować wprowadzenie wody do piwnicy.
Ale jakie jest miejsce na osuszacz powietrza po powodzi? Czy wzmocni to Twoje wysiłki w zakresie hydroizolacji? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co należy zrobić po powodzi i jaką rolę odgrywa osuszacz w osuszaniu domu.
Szybko wyjdź z wody
„Co dzieje się w piwnicy, zostaje w piwnicy” to popularne powiedzenie, ale nie będzie tak, gdy woda powodziowa zwilża piwnicę. Będziesz brodzić przez kilka stóp wody, szukając kosztowności i ratując przedmioty osobiste. Aby szybko usunąć stojącą wodę, kup lub wypożycz odkurzacz do czyszczenia na mokro. Jeśli masz pompę ściekową, możesz szybko usunąć wodę.
Wiele osób koncentruje swoje wysiłki na usuwaniu wód powierzchniowych, co jest dobrą rzeczą. Wyrzucanie wód powierzchniowych jest krokiem we właściwym kierunku, ale nie jest to wszystko. Nadal musisz kontrolować wilgoć i tutaj przydają się osuszacze do piwnic.
Suszenie powietrza w pomieszczeniu
Twoim ostatecznym celem jest stworzenie suchej piwnicy dla środowiska. Na początek należy najpierw wysuszyć powietrze. Dzięki temu Twój dom również szybko wyschnie. Jeśli ruch powietrza w piwnicy jest niewielki lub nie ma go wcale, mogą wystąpić wtórne uszkodzenia, które mogą przybierać różne formy, takie jak wypaczone podłogi i sufity, korozja metalu i uszkodzenie książek. Stojące powietrze może również wydłużyć proces suszenia, a co gorsza, spowodować uszkodzenie konstrukcji.
Gdy wypompujesz wodę i zetrzesz pozostałości, musisz zaopatrzyć się w osuszacz. Powód? Prawdopodobnie powietrze wokół piwnicy jest teraz nasycone parą wodną. A to może wywołać rozwój pleśni i pleśni oraz zapach stęchlizny.
Osuszacz pomoże rozprowadzić powietrze w piwnicy i zatrzymać kondensację. Aby poprawić cyrkulację powietrza, trzymaj urządzenie w odległości co najmniej sześciu stóp od ścian.


Zapobieganie zalaniu piwnicy
Po wyjęciu wody z piwnicy i wyschnięciu powietrza, następnym celem powinny być środki, które możesz podjąć, aby zapobiec powtórzeniu się powodzi. Oto rzeczy, które możesz zrobić, aby zwalczyć wodę z kondensacji, spływu lub wycieku podpowierzchniowego.
a) Wyeliminuj wilgoć – Napraw nieszczelności otworów wentylacyjnych suszarki i zaizoluj zimne rury, aby zatrzymać kondensację.
b) Zainstaluj / napraw system odwadniający – prawdopodobnie dlatego Twoja piwnica została zalana. Zalecamy wewnętrzny system odwadniający, który biegnie wzdłuż obwodu ślepej podłogi i współpracuje z pompą ściekową. Odblokuj rynny i odpływy oraz napraw wszelkie luźne rury spustowe.
Wskazówka: ze względów bezpieczeństwa skontaktuj się z lokalnym elektrykiem lub dostawcą energii, aby odłączyć zasilanie, jeśli masz dużą ilość stojącej wody.
Wynajmować czy kupować osuszacza, to jest coś, nad czym wielu właścicieli domów myśli, gdy mają do czynienia z zalaną piwnicą. Niektórzy bagatelizują jego konieczność, inni odkładają decyzję o jego zdobyciu. Najlepszą polityką jest zainstalowanie osuszacza, który poradzi sobie z istniejącą wilgocią, a nie tylko po powodzi.
Szukasz godnego zaufania dostawcy i instalatora osuszaczy piwnicznych? Skontaktuj się z ekspertami od naprawy piwnic z firmy http://osuszaniebudynkowpiwnic.pl/ obsługującej Twój obszar, aby poznać dostępne opcje. Umów się na bezpłatną inspekcję hydroizolacji piwnicy, a nasi specjaliści od piwnic pomogą Ci dokonać właściwego wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *