Mycie ciśnieniowe na zimno czy na gorącą wodę – co wybrać?

Jeśli jesteś nowicjuszem w myjkach ciśnieniowych, rozróżnienie między modelami z zimną i gorącą wodą może wydawać się bardzo zniuansowane i nieistotne. Jednak temperatura wody dramatycznie wpływa na skuteczność myjki ciśnieniowej.

Na przykład gorąca woda może przebić się przez tłuszcz i brud, podczas gdy zimna woda po prostu przenosi te substancje. Z tego powodu myjki ciśnieniowe na zimną wodę i myjki ciśnieniowe na gorącą wodę bardzo się od siebie różnią.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tych dwóch typach myjek ciśnieniowych, czytaj dalej. Zapewniamy przegląd obu typów, pomagamy określić, którego z nich potrzebujesz, i wyjaśniamy podstawowe oceny związane z obydwoma.

Przegląd myjek ciśnieniowych na zimną wodę

Spośród tych dwóch typów myjek ciśnieniowych myjka ciśnieniowa na zimną wodę jest najbardziej popularna, ponieważ jest bardziej przystępna cenowo, kompaktowa i wszechstronna. Wymagają również mniej konserwacji, co jest idealne dla kogoś, kto ma niewielką wiedzę na temat narzędzia.

Myjki ciśnieniowe na zimną wodę będą zasilane benzyną lub silnikiem elektrycznym. Niezależnie od rodzaju paliwa, uruchomi pompę, dzięki czemu dostarczona do niej woda będzie mogła zostać wyrzucona z dużą siłą, pod ciśnieniem od 150 do 250 lub nawet 2000 BAR!

Ze względu na siłę uderzenia woda może usuwać różne substancje, takie jak brud, kurz, lekkie błoto i gruz. Możesz myśleć o myjce ciśnieniowej z zimną wodą jako bardziej jak prysznic wysokociśnieniowy, ponieważ wypycha zanieczyszczenia z powierzchni samym ciśnieniem.

Moc czyszczenia

W przypadku wielu prac porządkowych, zwłaszcza w domu, myjka ciśnieniowa z zimną wodą zapewnia wystarczającą moc czyszczenia. Większość brudu i kurzu nie może się równać z żadną myjką ciśnieniową, zarówno zimną, jak i gorącą. Jest to szczególnie ważne, jeśli do myjki ciśnieniowej dodasz mydło lub roztwór czyszczący.

W przypadku bardziej intensywnego czyszczenia, na przykład do użytku komercyjnego, myjki ciśnieniowe na zimną wodę mogą nie spełniać wymagań. Ze względu na zimną wodę używaną w tym urządzeniu nie przebije się przez tłuszcz, olej ani brud. Zamiast tego nacisk po prostu popycha materiały.

Wszechstronność

Mycie ciśnieniowe na zimno czy na gorącą wodę – co wybrać?

Ze względu na zimną wodę używaną w systemie, myjki ciśnieniowe z zimną wodą są bardzo wszechstronne. Można ich używać na betonie, samochodach, kamieniu i wielu innych twardych powierzchniach.

Niektóre modele będą nawet dostarczane z głowicami dysz i innymi funkcjami. Dzięki tym głowicom dysz można dostosować kąt padania wody i ciśnienie do wykonywanej pracy, dzięki czemu myjka ciśnieniowa jest bardziej wszechstronna i użyteczna do indywidualnych celów.

Cena

Ogólnie rzecz biorąc, myjki ciśnieniowe na zimną wodę są tańsze niż myjki na gorącą wodę. Powodem tego jest to, że nie zawierają elementu grzejnego, takiego jak modele z gorącą wodą. Często są też mniejsze, co oznacza, że ​​mają jeszcze mniej materiałów w swojej ogólnej budowie.

Myjki ciśnieniowe na zimną wodę zalewają rynek, co oznacza, że ​​można znaleźć myjki w niemal każdej cenie. Jeśli wykonasz wystarczająco dużo kopania, prawdopodobnie znajdziesz myjkę ciśnieniową z zimną wodą, która działa skutecznie i pasuje do Twojego budżetu.
Szukasz niedrogiej myjki ciśnieniowej?

Myjki ciśnieniowe na zimną wodę są najlepsze dla osób z ograniczonym budżetem, które zamierzają używać myjki ciśnieniowej w domu. Chociaż te modele są mniej skuteczne niż gorące modele, nacisk jest wystarczająco silny do większości osobistych zastosowań i pozwoli zaoszczędzić trochę miejsca do przechowywania i pieniędzy.

Mimo, że myjki ciśnieniowe na zimną wodę są bardziej popularne niż na gorącą wodę, myjki ciśnieniowe na gorącą wodę zdecydowanie mają swoje miejsce na rynku. Dzięki gorącej wodzie są bardziej skuteczne w czyszczeniu smarów i olejów, dlatego myjki ciśnieniowe z gorącą wodą są ulubionym rozwiązaniem wśród profesjonalistów.


Jak to działa

Podobnie jak myjki ciśnieniowe na zimną wodę, modele na gorącą wodę wykorzystują pompę i źródło paliwa do wytwarzania wody pod ciśnieniem. Woda pod ciśnieniem może fizycznie usunąć kurz, brud, błoto i inne cząsteczki z powierzchni.

Jednak myjki ciśnieniowe z gorącą wodą mają oprócz pompy również element grzejny w systemie. Ten element grzewczy podgrzewa wodę, dzięki czemu woda w pralce jest wystarczająco gorąca, aby rozpuścić tłuszcz i przebić się przez różne oleje.

Ponieważ myjki ciśnieniowe na gorącą wodę zawierają dodatkowy element, często są znacznie większe i bardziej masywne niż myjki na wodę zimną. Chociaż nie stanowi to większego problemu, jeśli masz dużo miejsca do przechowywania, zdecydowanie powinieneś dwa razy pomyśleć o rozmiarze myjki ciśnieniowej, jeśli masz mało miejsca do przechowywania.

Moc czyszczenia

Myjki ciśnieniowe na gorącą wodę mają nienaganną moc czyszczenia. Ze względu na pompę wodną mają taki sam przebieg ciśnieniowy jak systemy zimnej wody. Dzięki temu usuwają brud i inne cząsteczki z powierzchni różnych materiałów.

Oprócz fizycznego usuwania cząstek, gorąca woda rozpuszcza tłuszcz, olej i brud. W rezultacie myjki ciśnieniowe na gorącą wodę mają bardziej imponujące właściwości czyszczące niż myjki na zimną wodę. Nie tylko poruszają się po smarze. W rzeczywistości rozpuszczają go, aby całkowicie wyczyścić powierzchnię.

Chociaż wielu amatorów nie potrzebuje pełnej mocy myjącej myjek ciśnieniowych z gorącą wodą, profesjonaliści skorzystają z dodatkowej mocy czyszczącej tego modelu.

Wszechstronność

Ze względu na zwiększoną moc czyszczenia myjek ciśnieniowych na gorącą wodę są one nieco mniej wszechstronne niż modele zimne. Gorąca woda może być nieco bardziej szkodliwa, jeśli zostanie użyta na plastiku lub innych materiałach, które mogą się stopić lub pęknąć pod wpływem wysokiej temperatury.

Używając myjki ciśnieniowej z gorącą wodą, musisz bardziej uważać na to, w co uderza. Gorąca woda może spowodować poważne oparzenia oprócz ran od nacisku.

Cena

Myjki ciśnieniowe na gorącą wodę są zwykle nieco droższe niż ich odpowiedniki na wodę zimną, ale są również dostępne w szerokim zakresie cen. Spodziewaj się, że zapłacisz trochę więcej za model z gorącą wodą tylko ze względu na dodatkowe części i użyte materiały.

Mimo to nie musisz płacić za najdroższy model na rynku. Ponieważ niektóre myjki ciśnieniowe z gorącą wodą są przeznaczone do użytku komercyjnego, będą oferować większą moc i wysokie temperatury niż większość amatorów kiedykolwiek będzie potrzebować.

Myjki ciśnieniowe na gorącą wodę najlepiej nadają się do intensywnego czyszczenia i użytku komercyjnego. Połączenie gorącej wody i siły pod ciśnieniem sprawia, że ​​narzędzie to jest bardzo przydatne do usuwania zanieczyszczeń i rozpuszczania tłuszczu, oleju lub brudu na powierzchni.

Możesz nie chcieć wybierać myjki ciśnieniowej z gorącą wodą, jeśli chcesz czyścić bardziej miękkie powierzchnie lub materiały podatne na topienie. Dodatkowo możesz zrezygnować z tej opcji, jeśli nie przewidujesz czyszczenia powierzchni dużą ilością tłuszczu.

Co kupić?

Przydatne są zarówno myjki ciśnieniowe z gorącą, jak i zimną wodą, ale należy wybrać model w zależności od zamierzonego zastosowania. Jeśli musisz przebić się przez smar i olej, powinieneś zaopatrzyć się w myjkę ciśnieniową z gorącą wodą, ale myjka ciśnieniowa z zimną wodą będzie odpowiednia do każdej innej pracy.

Jeśli potrzebujesz myjki ciśnieniowej do użytku w przyszłości, ale nie wiesz, co będziesz czyścić, sugeruję zaopatrzenie się w myjkę ciśnieniową z zimną wodą.

Jeśli spodziewasz się użyć tego narzędzia do użytku komercyjnego w przyszłości, możesz chcieć zamiast tego wybrać myjkę ciśnieniową z gorącą wodą. Myjka ciśnieniowa na gorącą wodę jest bardziej wydajna i lepsza do użytku komercyjnego niż modele na zimną wodę.
Jaką temperaturę powinny mieć myjki ciśnieniowe z gorącą wodą?

Dokładna temperatura myjki ciśnieniowej z gorącą wodą będzie zależeć od wybranego modelu. Im gorętsza woda, tym łatwiej będzie mogła przebić się przez tłuszcz i olej. Bardziej intensywne cele będą wymagały wyższej temperatury niż te o mniejszych potrzebach czyszczenia.

Zazwyczaj należy szukać myjek ciśnieniowych z gorącą wodą, które mogą osiągać temperaturę do około 200 stopni Fahrenheita. W okolicach tej temperatury woda może rozpuszczać tłuszcz. Wszelkie modele, które są znacznie chłodniejsze niż to, nie będą w stanie przebić się przez olej.

Natomiast modele, które są znacznie gorętsze niż 200 stopni Fahrenheita, stwarzają niepotrzebne ryzyko poparzenia i stopienia innych substancji. Dlatego prawdopodobnie powinieneś poszukać modeli, które mogą podgrzewać wodę od 60 stopni Celsjusza do 130 stopni Celsjusza.


Ważne oceny, które należy znać

Patrząc na dowolny typ myjki ciśnieniowej lub elektrycznej, w opisie często pojawiają się trzy wartości: funty na cal kwadratowy, galony na minutę i jednostki mocy czyszczenia. Powinieneś ocenić skuteczność modelu na podstawie tych ocen.

Ciśnienie w BAR-ach

Ocena w funtach na cal kwadratowy mówi, ile funtów ciśnienia jest wyciągane na cal. Możesz myśleć o tej ocenie jako o sile czyszczenia myjki ciśnieniowej. Mocniejsze myjki ciśnieniowe będą miały wyższy wskaźnik ciśnienia.


Litry na godzinę

Liczba galonów na minutę oznacza objętość wody. Jest to ocena, która dokładnie określa, ile wody opuszcza urządzenie na minutę. Im więcej wody opuści urządzenie, tym więcej myjka ciśnieniowa może wyczyścić. Z drugiej strony, zbyt duża ilość wody jest trudna do opanowania.

Zarówno myjki ciśnieniowe na zimną wodę, jak i myjki ciśnieniowe na gorącą wodę doskonale nadają się do usuwania brudu i zanieczyszczeń z różnych powierzchni. Jednak ze względu na element grzejny w modelach z gorącą wodą, opcje te mogą rozpuszczać tłuszcz i olej, dzięki czemu lepiej nadają się do intensywnego czyszczenia.

Mimo to zimna woda pod ciśnieniem jest wystarczająco silna, aby wyczyścić większość przedmiotów w domu. O ile nie występuje smar, ciśnienie zapewniane w modelach z zimną wodą jest więcej niż wystarczające do wykonania zadania czyszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *